Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Kozí stádo

ANGLONUBIJSKÁ KOZA (AN)

Nše první anglonubijská koza byla 75% AN, kterou jsem zakoupila v roce 2013 z farmy alaskafarm, kde jsem se po zkušenostech chovatelky inspirovala  převodním křížením. viz zde

Naše zvířata jsou otužilá a chovaná co nejpřirozenějším způsobem, bez zkrmování jákých koliv směsí, kde se nachází GMO plodiny. Naše stádo je celoročně venku s volným přístupem do chlíva, kde se mohou schovat před nepříznivým počasím.

.

.

.

.

  • Viktorka ze statku u kapličky - 100% AN linie Black (odrohovaná) s nárokem na PoP​ nar. březen 2018

Viktorka je mladá, kontaktní a pěkně stavěná kozička. Původně byla nabízena k prodeji, ale pro výbornou chuť mléka její matky a klidnou povahu, jsem se rozhodla, že zůstane doma. Uvidíme co z ní vyroste...

 

Matka: linie Orkán  93,75% AN  (odrohovaná)

Otec: 100% AN plemeník linie Black

 
  • Ťapka ze Zašové - 93,75% AN inie Orkán (odrohovaná) s původem nar. březen 2014

Ťapka je sestra Sněhurky, kterou vlastní p. Ludmila Zapletalová, od které jsem si kozičku dovezla. Ťapka je z trojčat a  přijela od chovatelky paní Dvořákové ze Zašové. Kůzlata po této koze jsou pěkně macatá a již se počítají jako 100%AN, její kozičky už budou v POPu zapsané jako plemenné kozy 100%AN. Ťapka má po úraze malý hendikep s kterým se již sžila (jako kůzle si zlomila nožku a ta ji po neodborném ošetření veterinářem křivě srostla)

   

Matka: je odrohovaná 87,5% AN linie WITT  z chovu p. Dvořákové Evy

Otec: 100% AN plemeník linie ORKÁN z chovu p. Tkáčové Lucie

 

 

  • SKVRNKA - 75% AN (rohatá) bez původu nar. duben 2013

Skvrnka je mazél umečený a v součastné době nejstarší kozou ve stádě... Už od začátku jejiho pobytu, vyhledává mou osobu a vyžaduje hlazení. Skvrnka byla zakoupena bez registrace a s nejasným původem jejího otce. Možná právě proto, je to nejumazlenější koza :-) Skvrnka nasadila na druhé laktaci 3l velmi chutného mléka a kůzlata po ni jsou pěkně stavěná se stejně umazlenou povahou jako ona.

 

matka je podílová AN linie Baltazar

Otec je linie nejisté....

 

 

TOPlist