Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Kozí stádo

ANGLONUBIJSKÁ KOZA (AN)

Nše první anglonubijská koza byla 75% AN, kterou jsem zakoupila v roce 2013 z farmy alaskafarm, kde jsem se po zkušenostech chovatelky inspirovala  převodním křížením. viz zde

Naše zvířata jsou otužilá a chovaná co nejpřirozenějším způsobem, bez zkrmování jákých koliv směsí, kde se nachází GMO plodiny. Naše stádo je celoročně venku s volným přístupem do chlíva, kde se mohou schovat před nepříznivým počasím.

 

  • Ťapka ze Zašové - 93,75% AN inie Orkán (odrohovaná) s původem

Ťapka je sestra Sněhurky, kterou vlastní p. Ludmila Zapletalová, od které jsem si kozičku dovezla. Ťapka je z trojčat a  přijela od chovatelky paní Dvořákové ze Zašové. Kůzlata po této koze jsou pěkně macatá a již se počítají jako 100%AN, její kozičky už budou v POPu zapsané jako plemenné kozy 100%AN. Ťapka má po úraze malý hendikep s kterým se již sžila (jako kůzle si zlomila nožku a ta ji po neodborném ošetření veterinářem křivě srostla)

   

Matka: je odrohovaná 87,5% AN linie WITT  z chovu p. Dvořákové Evy

Otec: 100% AN plemeník linie ORKÁN z chovu p. Tkáčové Lucie

 

  • Čokina ze Statku u kapličky - 75% AN linie Mauro (bezrohá) s původem

Čokina je dobře krmitelná kozička a pochází z našeho chovu. Má moc chutné mléko a hezké, dobře dojitelné vemínkoí.. :-) Jako prvnička si v prvním roce KU vydojila  Elitu. 

   

Matka je 50% AN, linie WIZARD jménem Hnědulka a pochází z chovu Ludmili Zapletalové KOZÍ FARMA POD LÍPOU . První rok v KU si vydojila Elitu

 

Otec je bezrohý, 100% AN, plemeník linie MAURO a pochází z chovu  manželů Bittnerovích RANČ BAŽINA

 
  • Fanynka ze Statku u kapličky - 75% AN linie Franc (odrohovaná) 

Fanynka je odrohovaná, milá, pěkně stavěná kozička. Pochází z trojčat a narodila se na našem statku. Jako prvnička má pěkné, dobře dojitelné vemínko. Bude z ní dobrá dojka jako její matka Brblena. Viz. foto níže.

  

Matka je  50% AN, linie WIZARD jménem Brblena a pochází z chovu Ludmili Zapletalové KOZÍ FARMA POD LÍPOU . 

 

Otec je bezrohý, 100% AN plemeník linie FRANC. Je to šampion nákupního trhu. Více o kozlovi v sekci byli u nás

 

  • Pajda ze Statku u kapličky - 87,5% AN linie Mauro (bezrohá) s původem

Pajda je bezrohá kozička, pocházející z našeho chovu. První porod proběhl sám a bez problémů. Má moc chutné mléko a dobře se dojí. Jako prvnička má pěkné vemínko.

  

Matka je rohatá, 75% AN, linie CLAYCROF a pochází z chovu ALASKAFARM

Otec je bezrohý, 100% AN plemeník linie MAURO a pochází z chovu  manželů Bittnerovích RANČ BAŽINA

 

  • SKVRNKA - 75% AN (rohatá) bez původu

Skvrnka je mazél umečený, Už od začátku jejiho pobytu, vyhledává mou osobu a vyžaduje hlazení. Skvrnka byla zakoupena bez registrace a s nejasným původem jejího otce. Možná právě proto, je to nejumazlenější koza :-) Skvrnka nasadila na druhé laktaci 3l velmi chutného mléka. 

 

matka je podílová AN linie Baltazar

Otec je linie nejisté....

 

 

TOPlist